Kemal Kılıçdaroğlu SSK’yı Nasıl Batırdı

Yarın belediye seçimi olsa İstanbulda kime oy verirsiniz?

 • Kadir Topbaş - AKP (60%, 285 Votes)
 • Kemal Kılıçdaroğlu - CHP (33%, 156 Votes)
 • Ahmet Turgut - MHP (5%, 24 Votes)
 • Mehmet Bekaroğlu - SP (2%, 9 Votes)
 • Ahmet Vefik Alp - DSP (1%, 4 Votes)

Total Voters: 478

Loading ... Loading ...

Kemal Kılıçdaroğlu hergün televizyonlarda boy gösterip, nasıl başkan olacağını, çok dürüst bir yönetim getireceğini söyleyip duruyor. Bunun yanında belediyede çalışan başörtülü hanımlara, mühendislere nasıl bir tavır alacağıyla ilgili açık birşey söylemekten kaçınıyor ve “temizlik işçisi bayanların problem olmadan çalışabileceğini” belirtiyor ama kendisi devamlı maval okurken karnesindeki notlar ne diyor?

Bürokrat geçmişinden geldiğini her fırsatta belirten ve siyasetçi olmadığını, dürüst bir anadolu çocuğu olduğunu kanıtlamaya çalışan Kemal Kılıçdaroğlu bundan önce neler yapmış? SSK’nın başında 1992’den 1999’a kadar genel müdür olarak görev yapmış. 1992 yılına kadar zarar etmeyen Sosyal Sigortalar Kurumu, Kemal Kılıçdaroğlu ile 7 yıl boyunca her sene zarar etmiş. Bu yıllarda ortaya çıkan yolsuzlukar, hırsızlıklar cabası. %350 zarar ettirdiği devlet kurumu için SSK’nın zarar etmesinin arkasında devletin ve kanunların olduğunu belirtiyor.

Youtube vidyosu:

37 thoughts on “Kemal Kılıçdaroğlu SSK’yı Nasıl Batırdı

 1. gökhan s. says:

  merhaba; Kılıçdaroğlu hakkında atılan iftiralara inanmıyorum kılıçdaroğlu ssk da sadece müdürlük yapmıştır bakanlık yapmamıstır ne emir verildiyse onu uygulamıstır siz kılıçdaroğlunun yerine koyu kendinizi bakanınınız emrediyor sizde uyguluyorsunuz bunu saptırmayalım zamanında dervişede ımfden para almak için yardım edin dediler sonra topu dervişe attılar bukadar nankör bir insanoğlu yok

 2. oktay says:

  Kemal kilictaroglu size ne yapti. CHP´nin baskanlarina neden bu kadar önyargilisiniz. Bunlarin hepsi fasafiso. Ispati olmadan konusmak biz insanlara yakismaz. Iftira atmak hele dinimizcede caiz degil. Cok yasa padisahim demeyenin boynumu keseceksiniz.

 3. ayten says:

  akp nin yaptıklarını beyenip her zamanda akp le boyle dürüsce yalan olmadan adam gibi biri başbakanımız tayip erdoğanla devam ederiz iyi şallah en büyük tayip erdoğan

 4. ayten says:

  kemal kılıçtaroğlu ssk kayı dolandırdığı gibi insanları kandırmayı başarmaya çalışsada bu halk salak deyil onun nasıl bir insan olduğunu herkes biliyor başa o gelse türküye batar halkını satar bir başbakana neler söylediğinide duyup görüyoruz insan biraz da olsa edepli konuşur kemal kılıçtaroğlu bu işte

 5. Gazeteler says:

  Gerçekçi Tolga, ben de sana bir soru sorayım. Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Belediye başkanı seçilmesiyle, Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK’nın başına geçmesi aynı tarihlere denk geliyor. Ben SSK’ya göz için muayeneye gideceğim zaman sabah 6 gibi SSK’nın kapısında oluyordum. Pos bıyıklı, hanzo kılıklı heriflerle muhatap olup öğleden sonra saat 2 gibi ancak muayeneden çıkıp, gözlük almak için eczaneye gidebiliyordum.

  Tayyip Erdoğan geldiğinde yönetimde DYP-SHP koalisyonu vardı. İstanbulda Haliç’in kokusundan kusarak yanından geçerdin, evlerden su akmazdı suyu taşımak zorunda kalırdın. Belediyenin ‘B’ si dahi yoktu ortada.

  Madem AT ile AT’ı, İT ile de İT’i karşılaştırmak istiyorsun al bak yapılan işler ortada. Ha SSK’nın bütçesi mi vardı diyeceksin. Aç oku o zaman; SSK’nın döner sermayeden gelirleri, eczane ve ilaç satışlarından gelirleri, laboratuar gelirleri, bunun haricinde firmalardan aldıkları aylık paralar v.s. gibi bir sürü madde var kağıtta ama baştaki adam İŞ BİLMEYEN bir adam olduktan sonra yapacak bişey yok.

  Onun için sana söyleyim, AT ile İT’i birbirine karıştırma! Şirketim olsa Kemal Kılıçdaroğlu’nu hademe bile yapmam, o çenesiyle ancak milleti isyana sevkeder.

 6. TOLGA says:

  kılıçdaroğlu sskyı batırmış, ulen ssk cari açıklarına bir bakın enflasyonla cari açıkları o yıldan bu yıla bir karşıaştırın o zamanlar neredeydi şimdi nerede …?
  yürekli olun biraz gerçekçi olun..

 7. kadir says:

  kemal kılıcdaroglu basbakan olsa ülkeyı birilerine satar oldu bır kere der cıkıp gider bunlarrr vurguncu ınsanlarr hep devletı zarara ugratan tipler allah bildgi gibi yapsın bunları

 8. keops says:

  sizce yeryüzünün en aşağılık toplumu hangisidir.bence yahudi toplumudur.kendilerine gönderilen okadar peygambere rağmen hak yoluna gelmeyip kendi bildiklerine devam etmişlerdir.düşününkü kendilerine gönderilen bir peygamberin koskoca denizi kılıcıyla ikiye bölmesine gözleriyle şahitlik yapmalarına rağmen yinede itaat etmemişlerdir..ben chp zihniyetinide aynı yahudi toplumuna benzetiyorum..2002 den öncesini ve 2002 sonrasına şahit olmalarına rağmen( detaylı bi şekilde açıklmaya gerek yok. çünkü yahudi toplumu gibi ne kadar açıklasanda inkar edeceklerdir) hala inkar ve karalama içerisindeler..sizlere acıyorum başka bişi demiyorum…

 9. ebru says:

  neden sadece insanların iyi yada sadece kötü yönleri görülüyor.
  Bu halk diyosunuz cahil dinle kndırılıyor.tayip erdoğan diyosunuz dinci siyaset yapıyor. namaz kılıpgösteriş yapıyor.o yüzden seçiliyor diyorsunuz.tayip denince akla ”çalıyor ama namazda kılıyor tabiri ” kılıçdaroğlu içinse ”halkın partisinin baskanı ” diyosunuz…
  kemal kılıçdaroğluda eleştirilsin. üst üste 7 yıl yaptıgı ssk genel baskanlığını(o güne kadr zarar etmeyn) laikiyle yerine getiremiyor ve batırıyor..kime güvenip ülkeyi emanet ediceksin CHP’y mi? bide 600TL ”her aileye maaş vericekmiş.” kemal bey !! nerden vericeksin? insanlar senelerce çalışıp 700TL emekli maasını zor alıyor.çalışmayana ” hakkıyla kaznmayana ” sen nerden kesipte bu parayı vericeksin.!!kul hakkı değilmi bu…
  satışlara ve özelestirmelere gelince : her hükümet zamanında bu işi yapmış kanıtlarıyla var ”musl sorununu arastırnlar bilir.”Atatürk zamanında bile yapılmıştır..kemal beyde yapıcaktır..
  konusmasında bile bi samimiyet yok oysa tayip beyin hitabeti bile etkili ve güsel bikere o sekilde kazanıyor…
  özelleştirmelerdede yapılan yerler zarar eden yerler özelestirildiklerinde devlete kaznç sağlıyo ve zarardan kurtarmış oluyo.
  ülke oladr dış siyaytte çok söz söyleyemediğimiz fazla teknolojik gelişmelerimizn olmaması , uçk kumandalarımızın olamması… ama bu adam baş kaldırmış bir adm ” one minute” diyomu diyoo…!! varsın özeleştirsin..!!!
  bu halk memnun oyuzdende akp yi seciyo basta tayyip beyi istiyor..

 10. erdem says:

  erdoğanın kabarık dosyasını dokunulmaz kalkarsa göreceğiz.. ama sömürerek geldiği o makamaa yuhlanarak gidecek elbet ALLAHIN izniyle.. evinizde yediğiniz sebzenin meyvenin tadı tuzu yok arakdaşlar görünen görüntüyüü sisli puslu bir havayla karıştırmayın… ssk olayını kimsemiz net ifade edemez.. isterseniz erdeğanın bu ülkeye geldiğinden beri birde dış bocunu hesaplıyın.. sskyı bırakında topraklarınıza göz diken amerikaya bakın..elimizde kalan MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ve DESTEKÇİLERİN geride savaşlar vererek kazanDIĞI TOPRAKLAR.. şimdi ülke karış karış kiralanıp satılıyor.. yürüyün gidin boş haberlere aldanıp kanmayın aklınızı başınıza devşrin

 11. 6pld9 says:

  Bu sözüm siyaset bildiğini sanan ve bir görüş uğruna bu gözlüğü takan arkadaşlara… Şunu iyi bilin kurumları devlete bağlı hiçbir ülke gelişemez hemen hemen tüm gelişmiş devletlerde devlete bağlı bir kurum yoktur. Bundan sonra araştırıp konuşalım lütfen yok devleti sattılar yok sömürdüler bunlar çok yanlış laflar

 12. orhan says:

  kemal kılıçdaroğlu sen ancak kendini kandırırsın mileti kandıramasın işin gücün palvara
  herkes türkiye için ne yapayım diye mucadele eder sen ancak ben nasıl milleti kandırım uğraşma boşuna mayan ortada

 13. Lutfi says:

  IBO denilen kişinin yazdıkları tam bir külhanbeyi tavrı ve feodal bir anlayışı anımsatıyor.Her masaya vuranın haklı olduğunu sanmak basit bir kabadayılık göstergesidir.Belden aşağı konuşmanın ya da eleştiri yapmanın pirim yapacağını sanıyor.İnsanları somut bilgiler olmadan karalamak ister A partisi isterB partisi için olsun kabul edilebilir bir yöntem değildir.

 14. Kimoldugum onemlidegil says:

  Kemel dolandırıcı diyen bu akılsız zihniyetlere soruyorum. savunduğunuz Erdoğan çalıp cirpiyor oğluna gemi alıyor gemicik diyor bu koskoca gemiyi gormuyorsunuzda olmayan dolandırıcılığı görüyorsunuz ya sizden daha cahil daha bir millet olmaz diyorum böyle abuk sabuk bir Portalı ortaya atanında Allah bildigi gibi yapsın diyorum.

 15. OziloZ says:

  Kılıçdaroğlu SSK’yı batırmamıştır. SSK’yı genel müdürler batıramaz. İktidarlar batırabilir. Çünkü yasama yetkisi (TBMM) onlardadır. O dönemde de çıkan erken emeklilik gibi saçma sapan kanunlar sebebiyle ssk finansman açığı vermiştir ki bu da o zamanın parasıyla 1 katrilyondur. Çıkan yasayı bir genel müdürün iptal etme gibi bir yetkisi yoktur. Ki kılıçdaroğlu bu yasaya itiraz etmiştir ancak el mahkum uygulanmıştır.

  Gelelim günümüze; SGK’nın şu an verdiği finansman açığı 2008 sonu itibariyle 28 katrilyondur. Yani AKP döneminde “sizin deyiminizle” SGK, Kılıçdaroğlu döneminden 28 kat daha fazla zarar etmiştir. (finansma açığı vermektedir). Henüz 2009 ve 2010 ilk yarısı belli değil. Eminim 30 katrilyonu aşmıştır.

  Tüm bu bilgileri SGK’nın web sitesinde bulabilirsiniz..

 16. ercan says:

  ya bazı arkadaşlar ne kadar boş konuşuyo, devlet bütün kurumları sattı diyen arkadaş kesin mhp’lidir.bu zamana kadar gelen hükümetlerde özelleştirme yaptı bundan sonra gelenlerden yapacak.özelliştirme yapması devlet için karlı seka bilen arkadaşlar vardır.seka yıllardan beridir zarar ederdi.şimdi kar ediyor.hiç denk geldiniz mi bilmiyorum halk bankasının camında bazen yazardı görev zararı diye…zarar eden bütün kurumlar şimdi kar ediyor.türk telekomu sattılar diyosunuz mhp’nin 2.parti olduğunda doldurdunuz telekoma kendi adamlarınızı şimdi köpürmeniz ona.Biz çok insan tanıyoruz hiç işe gitmediği halde devletten maaşını takır takır alan.O parama hepimizin hakkı var.Siyasetçilerin hepsi aynıdır.Önemli olan aralarından kötünün iyisini bulmak.kusura bakmayın ama bütün parti liderlerini yanyana koysanız bi tane recep tayyip erdoğan çıkmaz.
  kemal kılıçdaroğlunun ssk zararı belgelidir arkadaşlar.
  kuruşu kuruşuna öğrenebilirsiniz internetten yeterki öğrenmek isteyin.

 17. Mert says:

  Tayyip siyaseti birakmadan chp basa gecemez buraya yaziyorum.Gecmesinde zaten Tayyip Erdogani kotuluyolar.Kimse sutten cikmis ak kasik degil.CHP Ataturkumuzun kurdugu partidir.Turkiyenin tamami suan hayattalarsa ona borcludur bu hayati.Ama bakin Ataturkumuzun kurdugu parti kimlerin ellerinde..Yazik vallahi cok yazik.Kilicdarogluda durust ayaklarina yatip milleti kandirmaya calismasin SSK ‘ yi nasil batirdigini bilen biliyor.

 18. muhammet fatih says:

  bu adamın hayatı yalan.2 kelime etmekle ülke idare dilmiyor kemal bey.getrdikleri gibi götürmesinide bilirler.başbakanımızdan daha iisi çıkana kadar en iyisi bu hatta çok iyi.bu ucuz siyasetle sen onunla yarışamzsın bile.

 19. AnthraX says:

  Ayrıca bunu belirtmek isterim ki SSK bir işletme kurumu değildir başında bir bakan olarak sadace hükümetten gelen kararları uygular sskyı batıran başındaki insan değildir hükümütin aldığı gereksiz harcamalarından kaynaklıdır SSK’nın nasıl işlev yaptığını ilk bir öğrenin ondan sonra kalkıp bu portala yorum yazın ATV kimin sizce erdoğanın damadı artık yorum sizin hala at gözlükleri takıp yorum yazmayın hiç bir şey bilmeyenlerin beynini yıkamaya hakkınız yok

 20. AnthraX says:

  Akp müslüman diğerleri yavur Günaah Günaah Akpye laf yok çarpılırsın erdoğan peygamber adam bunlarda köpekleri işte chp bunu yapmış chp şunu yapmış eğer çok haklı olsaydınız açık oturumda kanıtlarınızla halt ederdiniz

 21. AnthraX says:

  Hepiniz Boş Konuşuyorsunuz Bunları Söylereyek Kendinizi Ne Sanıyorsunuz O kadar basitse sen çık siyaset meydanına öt bakalım çok boş konuşuyorsunuz ne diyim gerçekleri görmeden atıp tutuyorsunuz birileri sizi fena kandırmış çikolata alıcam bahanesiyle 180 derece dönüyorsunuz koyundan bir farkınız yok Hiç biriniz tarafsız değilsiniz kılıçdaroğlu sskyı batırmışsa erdoğan türkiyeyi batırdı yedi sömürdü buna ne demeli?

 22. Ibo says:

  Sisirilmis Balon Kasketi takti Turkiye’yi kurtarmak ona kaldiShare

  Senin hakkinda muritleri kabul ettigimiz Hurriyet’in cok tarafsiz yazarlari, cok sakin ve guleryuzlu bir kisilige sahip diyorlar ama ben senin yuzune baktigim zaman biyiginin altindan sinsice gulumseyen antipatik bir tilkinin yuzunu goruyorum. Acaba bu adamdan lider olabilirmi diye dusunurken, buyuk kurultayinizda verdigin falsolar beni senden degil lider, bir liderin yakininda bile bulunamaz kanaatine varmama sebep oldu.

  O okudugun metni kendin yazmadigin her halinden belli idi. Hadi sen yazmadin ama oraya cikmadan once bir okuma zahmetine demi katlanamadin be adam.

  Sen ki tutup “ Artik yandas medyaya son “ diyorsun ama karsinda butun tarafliklariyla seni cilginca alkislayan o yandasin olan gazetenin yazarlarini, saksakcilari gormuyorsun. Ama tabi siz hala Turk halkini aptal saniyorsunuz bunun farkina varmazlar nasil olsa diye gecistiriyorsunuz ya;

  Sen ki tutup “ Biz artik halkin partisiyiz “ diyebiliyorsun, bu cesareti gosterebiliyorsun ama Annenizin Mahkemesine gidip de ellerinden okuma haklarini aldiginiz basortulu kizlarimizdan ozur dileme cesaretini, yaptigimiz yanlisi duzeltecegiz deme cesaretini gosteremiyorsun.

  Madem halkin partisi olacaksiniz, neden yine Annenizin Mahkemesine goturdugunuz Anayasa Degisikligi ile ilgili suc duyurunuzu geri cekmiyorsunuz. Hem halkin iradesine inanmiyorsunuz, hem ben Halk’in adamiyim diyorsunuz. Hadi ordan !

  Birisi size “””””” Madem halkin partisiydiniz

  Neden basortulu kizlarin okuma hakkini elinden aldiniz
  Neden universite ogrencilerine verilecek burs sanslarini ellerinden aldiniz
  Neden Anayasa degisikliginde halka gitmekten bu kadar korktunuz “””””””””””””

  diye sorsa, cevabi nerenden ne sekilde uydurup vereceksin? Ama bulursunuz siz bir cevap, e ne de olsa ne astar var ne de utanma duygusu sizin temelinizde.

  Sen ki bir ulkenin basbakaninin ismini Ti’ye alip aklin sira onu kucuk dusureceksin, etrafindaki patronlarinin ihaleleri icin DOT opmeyi aliskanlik haline getirmis olan saksakcilar da seni ayakta alkislayacak. Boyle sacma sapan bir konusmayi bir cocuk beyinli bile yapmaz. Bu nasil bir anlayistir, kendini lider koltuguna aday goren birinin yapabilecegi bir konusmami dir bu? Kisileri sevmiyor olabilirsiniz ama, bir ulkenin Basbakani’nin makamina saygi gostermek zorundasiniz. Ama tabi bu temelden gelen ahlak ve karakter anlayisina baglidir. Sozumuz anlayabilene….

  Sen ki su ana kadar Lider partinin mensuplarina sacma sapan belgelerle camur atma siyaseti yaparak kendini on plana cikardin.Yuzyuze geldiginiz bu kisilerden azar isitirken sesini bile cikaramadin, Ebebebe ebebebe deyip durdun. Bir belediye baskani karsisinda tarafsizligi taaa Afrika’nin en ilkel kabileleri tarafindan bile bilinen unlu arastirmaci gazetecimiz Piskin Bey sizin tarafinizda olmayip sizi ezilmekten korumasa yerin dibine girecektiniz ki karsinizdaki sadece bir Belediye Baskani idi.

  Birgun Basbakan olursan bu konusma kabiliyetin ile mi dunya liderleri ile Turkiye’nin hakkini koruyacaksin? Yalniz sana hatirlatmak gerekirki Avrupa ulkelerinin liderlerine sizin E-be-be-be-be siyaseniz cooookk zayif kalir.

  Ben ulkemi yonetecek Lider kisinin masaya yumrugunu vurdugu zaman, kendini dunya liderlerine dinletebilecek, sozunu gecirebilecek bir Lider profili hayal ederim. Sana baktigim zaman bir lider de olabilecek vasiflarin yuzde onunu bile goremiyorum. Senii tanimayip da dunya liderlerinin arasinda seni yakistiracak bir makam dusunup dururum. Yuzunde bir aptalin ifadesi, biyik altindan yavsak misali siritan bir surat, her yerde biten yaban otu gibi, candas ve yoldas televizyon kanallarini dolasiyorken biz vatandasi da resmen zivanadan cikariyorsun.

  Artik su biz Halk’in partisiyiz Halk’a yakiniz soylemlerini birakin. Turk halkini aptal yerine koymayin. Halk Partisi ismini tasimak halkin partisi oldugunuz anlamina gelmez.. Partiniz yine ayni parti, bas degisti ama ne ilkeler ne de soylemleriniz degisti. Ayni tas ayni hamam. Sizin icinizde bu statukocu, menfaatci sesler oldugu surece bu partinin halka yakinlasma sansi, bir Serce’nin bir Sahin’i avlama sansi kadar. Ne siz bu ulkeye basbakan olabilirsiniz, ne de o vasiflara sahipsiniz. Siz ve sizden ihalelerine, projelerine imza bekleyen saksakcilariniz daha cok husrana ugrayacaksiniz.

  Bugun kendi parti liderini yuzustu birakarak satan kisinin yarin ulkeyi satmayacagini nerden bilelim. Got ayri bas ayri oynuyor. Hem baskanliga talip degilim diyorsun, ikinci gun 180 derece kivirip talibim diyebiliyorsun. Liderinizin simdiye kadar seni niye on plana cikarmadigi simdi belli oldu. Adam malini cok iyi biliyormus. Arkasini dondugu anda bazilarinin kaypakliklarina maruz kalacagini cok iyi biliyormus ama 50 yillik dostum dedigi bazilarinin bu kadar yavsak olabilecegini bilmiyormus.

  Yalniz size birseyi nasihat etmek isterim. Partiniz icindeki muhaliflerin bugun parti liderinize yaptigini yarin basarisizliginizda size yapmayacagi garantisi yok. Onun icin siz siz olun attiginiz her adima dikkat edin . Size basagrisi hapi verseler teste gonderin. Maazallah basagrisi hapi diye verdikleri Viagra cikarsa vay halinize. Iste o zaman siz de Internetin en guzel kosesinde yerinizi alirsiniz Aman dikkat bunlar kameralari coktan gerekli yerlere yerlestirmislerdir.

 23. Gazeteler says:

  Alim; CHP’nin 20 yıldır daha doğrusu 1960 ihtilal ile başa getirilmesinden sonra iktidar “olamasının” bir sebebi var mıdır? İstanbul belediyesi CHP’nin elindeyken talan etmedikleri firma, talan etmedikleri arazi kalmamıştı. Eğer 20 yıl öncesini biliyorsan, Haliç’in nasıl dışkı koktuğunu, suların nasıl Osmanlıdan kalma mahalle çeşmelerinden doldurulduğunu daha iyi bilirdin. Bunların olması AKP’nin yolsuzluk yapmasına mazeret mi? Kesinlikle HAYIR. Yetimin, garibanın hakkını yiyenin Allah zaten belasını veriyor. Ama bunun edebiyatını yapan Kemal Kılıçdaroğlu’nun kılıcı köküne kadar pisliğin içinde. CHP’li İzmir belediye başkanı, Çankaya belediye başkanı, Antalya belediye başkanı; bunların şu anda iş başındayken ne yaptıklarını biliyor musun? Nasıl soygunlar yaptıklarından haberin var mı?

  “Asker kaçağı” dediğin adamın önce bir tarihini ve hastalığını öğren. Eğer öyle birşey olsaydı medya durur muydu sence? Ekşisözlükten ve diğer sitelerden bakarsan, rahatsızlık ve hastalıktan dolayı raporlu olduğunu görebilirsin.

  Gemi meselesinde ne olduğunu bilmiyorum, doğru dürüst bir kaynak belirten de bulunmuyor.

  Naylon fatura ve Kemal Unakıtan sülalesinde kesinlikle katılıyorum. Kendilerini Allah’a havale etmekle birlikte, yaptıklarının aklı başında, doğru dürüst iş yapacak kaliteli insanlar tarafından yargıya taşınmasını ve medya önünde rezil rüsva edilmelerini temenni ediyorum.

  Ama bu temennim, siyasi rant elde etmek için değil, hakkın ve adaletin yerine gelmesi içindir. AKP’li yaparken, pos bıyıklı CHP’li memurların ve belediye başkanlarının yedikleri haltlarında herbirisinin ortaya çıkartılması gerektiğini savunuyorum.

 24. osman says:

  nasıl zarar ettiğini kanıtlayın ozaman… adamın kendi savunmasını hiç dinledinizmi.. birde anket yapılıyor burda tarafsız bi şekilde gibi. Ama altta kılıçdaroğlu lehine bi sürü iddia var

 25. alim says:

  haberi ATV nin vermesinden nekadar yanlı oldugunu anlayabilirsiniz 🙂
  ozman metro büs faciyası nolcak trilyonlara alınan metrobüsler 🙂
  dengin bir fratın yediği rüşvetler 🙂
  aman geçin bunları müslümanlara her yol mübah 🙂
  asker kaçağı oğlu gemisi olan oğlu 🙂
  naylon faturadan maliye bakanı olan 🙂 akp li 🙂
  daha ne sayıyım 🙂

 26. goldvin says:

  7 Yıldır satılmadık peşkeş çekilmedik devlet malımı kaldı bir kurumu adam gibi yönetemessen babanın malı gibi mirasyedi gibi satarsın bu satılanlarda M.KEMAL ATATÜRK VE YOLDAŞLARININ 18 YILA SIĞDIRABİLDİKLERİYDİ GERİ KALAN 64 YILDA GELEN HİÇBİR İKTİDAR GELİŞTİREMESELERDE SATMADILAR YA BU 7 YILDA HARVURUP HARMAN SAVURDU ELDE NE VAR PEKİ YAKIN ÇEVRESİNİ VE YANDAŞLARI ZENGİNLEŞTİRME OY İSTERKEN VAATLERDE BULUNDUĞU VATANDAŞA SEFALET,YOKSULLUK,İŞSİZLİ,TAŞERON İŞÇİ OLARAK ÇALIŞMAK.ALINMAYAN TEDBİRLERDEN DOLAYI İŞ KAZASINDA ÖLÜNCEDE KADERİ BÖYLEYMİŞ DİYEN BİR ZİHNİYET.AÇ GÖZÜNÜ SEYRETME SANDIK GELİNCE HESABINI SOR.

 27. goldvin says:

  hırsızların saltanatı bozulacak diye siz niye rahatsızsınız yoksa taze zengin mütahit veya yakınımısınız.ADAM GİBİ ADAM DEĞİL(gibisi fotokopidir)İŞTE SİZE GERÇEK BİR ADAM BUNA BENZERİNE ANCAK GİBİ ADAM DENİR.

 28. Kemal says:

  “Kemal Kılıçdaroğlu SSK’yı batırmamıştır aksine kar etmesini sağlamamıştır” Lafla kar ettirdi demek olmuyor o günlerden sonra SSK belini doğrultamadı OKTAY Bey.

 29. cavit bay says:

  benim ssk zararı hakkında hiçbir fikrim yok ama kendisine ya da yakınlarına menfaat mı sağlamış da ssk zarar etmiş somut bilgisi olan açıklasın ya da iftira atmasın… allah tan korksun yakınlarını ve kendisini zengin eden siyasetçilerden de hesap sorsun

 30. gani imamoglu says:

  ben bu adama ugur dundar ile gaz hakinda konusurken gicik oldum ankara ve istanbuldan atilar tutular tarafli ugur sormadi izmirde gaz baglantisi nekadar diye benim icin bundan sonra ikisizde ückiyatcidir.zaten kilicin sicili sahtekarlikla dolu dogru bir insan olsaydi 7 sene durmazdi istifa ederdi.

 31. bmwcash says:

  Konuşuyor işte kendi çapında.. Sanki anayasaya müdehale edebilecekmiş gibi temizlik işçilerinin başörtüsünden prim yapabileceğini sanıyor.. 2002 seçimlerinde milletvekiliydin ne yaptın kardeşim.. Bağkur genel müdürydün sonrasında da SSK genel müdürlüğü yaptın. O zamanlar da ne yaptın.. Değiştirmeden önceki soyisimleri aynı olan akrabalarını ve yakınlarını bünyene aldın.. Şimdi kalmış Kadir Topbaşın ihaleleri tabıdıklarına verdiğini iddia ediyorsun.. ulen sana bu büyükşehiri verseler sen neler yapmazsın ki.. kime maval okuyorsun sen.. 29 martda o turşu suratını çok merak ediyorum…

 32. Ahmet ASLAN says:

  Kılıçdaroğlu SSK’yı nasıl batırdı? İstanbul Belediyesinde öyle batırır gerisi yalan. Yemezmiş içmezmiş ayakları bilinen CHP propagandası

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>